فلش مموری ضبط صدا

فلش مموری ضبط صدا یکی از کاربردی ترین و مهم ترین ابزار های مورد استفاده در جوامع امروزی برای تعداد زبادی از افراد می باشد.

فلش مموری های معمولی که به راحتی هم تهیه می شوند به اندازه یک بند انگشت از دست انسان می باشند که فضای کمی را در بر می گیرند.

این فلش مموری ها امکان خط افتادن و آسیب دیدن روی آن ها وجود ندارد.

همچنین درصد امنیت این دستگاه های ضبط صدای کوچک نسبت به دیگر ابزارهای ضبط بسیار بالاتر است. اگر بخواهیم یک وسیله ضبط صدای کوچک و نامحسوس داشته باشیم این فلش مموری ها بسیار مناسب می باشند.

فلش مموری ضبط صدا

فلش مموری های ضبط صدا در واقع دستگاهی برای ذخیره سازی اطلاعات به صورت همراه می باشد و به دلیل قابلیت حمل و نگهداری در هر مکان و زمانی بسیار کاربردی می باشد.

امروزه با ظهور ابزار ها و وسایل جدید و مدرن ضبط صدا کار ذخیره اطلاعات و به خصوص صداها برای افراد بسیار آسان شده و این فلش مموری های کاربردی هم می توانند یکی از مدرن ترین ابزارهای ذخیره سازی صداها به شمار روند.

فلش مموری ضبط صدا

مشخصات و مزایا فلش مموری ضبط صدا

یکی از مواردی که این فلش مموری ها کوچک را از بقیه ابزارهای ذخیره سازی  صوتی متمایز می کند دارا بودن میکروفون های بسیار قدرتمند و با کیفیت بالا می باشند.

این قابلیت این امکان را به هر فردی می دهد تا ضبط صدا را به بهترین نحو و کیفیت و با وضوح بالا و شفافیت عالی در هر محیطی از قبیل: کلاس های برگزار شده در دانشگاه، همایش ها، کنفرانس ها و… مهیا  می سازد.

فلش مموری ضبط صدا

این فلش مموری ها به علت سهولت در به کار گیری و حمل آنها دارای یک باتری می باشند که ۳۰۰ میلی آمپر هستند.

میکروفون های تعبیه شده در دستگاه ضبط صدای مخفی بردی نزدیک به ۱۵ متری دارند به شکلی که کوچکترین و ضعیف ترین دامنه های صوتی را نیز در بر می گیرد.

یک مسئله مهم در این فلش مموری های ضبط صدا میکروفون های کریستالی هستندکه می توانند نویز های صدا را حذف کنند و این یک قابلت بسیار عالی می باشد.

فلش مموری ضبط صدا

این دستگاه های کوچک حافظه های متغیری دارند مثلا فلش ضبط صدای ۸ گیگا بایتی قابلیت این را دارد که تا ۱۵۸ ساعت صدا را در خود ذخیره کند.

قیمت هر کدام از این فلش مموری های کوچک ضبط صدا با توجه به کاربرد های آن ها و مدل های مختلفی که در بازار موجود هستند متغیر می باشد.

 

ضبط صوت چیست؟

بار ها اتفاق افتاده است که در شرایطی قرار گرفته اید که نیاز به یاد گیری و یا فهمیدن موضوعی هستید که ممکن است در آینده آن را فراموش کنید. چه کار می توان کرد؟ در این شرایط قایده یک ضبط صوت چیست؟

اصلا نگران نباشید شما می توانید با ضبط صوت اطراف خود صدا های اطراف خود را ذخیره کنید و در هر شرایطی که می خواهید با آنها رجوع کنید.

ضبط صوت چیست؟

برای مثال می توان به دانشجویان اشاره کرد که بعد از تدریس درس استاد ممکن است تا در منزل دچار مشکلاتی شوند و نیاز به تکرار نکات داشته باشند، این افراد اگر صدای استاد خود را حین تدریس ضبط کنند اصلا دچار مشکل نخواهند شد و به راحتی می توانند به نکات قبلی برگردد و به نکات گفته شده از دوباره توجه کنند.

ضبط صدا می تواند به کمک گوشی های هوشمند شما انجام شود و یا حتی به کمک دستگاه های مخصوص موجود در این زمینه انجام شود. دستگاه های زیاد و متنوعی در این زمینه وجود دارد که وظیفه اصلی آنها ضبط صوت می باشد.

ضبط صوت چیست؟

روش های ضبط صدا یا ضبط صوت

بنابراین می توان گفت که ضبط صدا یکی از مهم ترین نیاز های امروزه بشر می باشد که می تواند از طریق راه های مختلفی انجام شود.

ضبط صدا از طریق تلفن همراه

این روش یکی از راحت ترین روش هایی است که تقریبا همه شما ها ممکن است تا از آن استفاده کرده باشید. برای ضبط صدا به کمک گوشی خود تنها کافی است تا برنامه مورد نظر را باز کنید و بر روی دکمه شروع بزنید. بعد از پایان زمان مربوطه بر روی دکمه توقف ضربه بزنید.

ضبط صوت چیست؟

ضبط صدا از طریق کامپیوتر

با کامپیوتر هم به مانند گوشتی تلفن همراه می توانید از طریق راه های مختلفی به ضبط صدا بپردازید. در مقاله های دیگر سایت به را های ضبط صدا از طریق کامپیوتر خواهیم پرداخت که می تواند به شما بسیار کمک کند.

ضبط صوت چیست؟

ضبط صدا از طریق دستگاه های مختلف

یکی دیگر از راه های ضبط صدا استفاده از دستگاه های مخصوص در این زمینه می باشد.

دستگاه های متنوعی در این زمینه وجود دارد که از برند های متفاوتی هستند. کیفیت این محصولات به برند های آن ها و ویژگی های دستگاه بر می گردد. برخی از این محصولات از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و برخی از کیفیت پایین تری بنابراین برای تهیه این محصول کافی است تا کمی تحقیق داشته باشید و برند و محصولی مناسب را انتخاب کنید که کیفیت مناسبی داشته باشد.

ضبط کننده صوتی قابل حمل

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و در دسترس بودن گوشی های هوشمند، ضبط صدا کار آسانی به نظر می رسد.

اما گاهی اوقات احتیاج ما یک ضبط کننده صدا است که کیفیت بالایی داشته باشد همچنین حرفه ای عمل کند و قابل استفاده در هر مکان و زمانی باشد.

دستگاه ضبط صدای قابل حمل

قطعا اولین مورد مهمی که درباره این دستگاه به ذهن می رسد قابلت حمل راحت و کیفیت بالا و خروجی مناسب صداست.

در واقع ضبط کننده صداهایی که قابلیت حمل را دارند فقط مخصوص ضبط موسیقی نیست، بلکه می توان ازآن ها برای ضبط هر صدایی که قابل شنیدن است استفاده کرد.

دستگاه ضبط صدای قابل حمل

این وسیله با کارایی آسانی که دارد کمک می کند تا به راحتی به ضبط مکالمات، مصاحبات، تمرینات و موسیقی بپردازید.

با وجود همه این ها عملکرد هر ضبط کننده با توجه به مدل آن مختلف است و وابسته به نوع خرید شما می باشد.

ضبط کننده صوتی قابل حمل چیست؟

ضبط کننده صوتی قابل حمل همانطور که از اسمش پیداست یک دستگاه قابل حمل کوچک دستی است که قادر به ضبط هر نوع صدایی مانند: موسیقی، اخبار، مکالمات، سخنرانی ها،تمارین و سایر موارد صوتی در هر مکان و زمانی است.

دستگاه ضبط صدای قابل حمل

این دستگاه صوتی قابل حمل می تواند جایگزین خوبی برای دستگاه های سنگین باشد.

مزیت هایی که اینگونه ضبط صوت ها نسبت به دیگر ضیط صداهای غیر قابل حمل دارند این است که بعضی از آن ها دارای میکروفون می باشند.

ضبط کننده صوتی قابل حمل برای استفاده در محیط های مختلف بسیار مناسب مکان هایی از قبیل: محل های اجرای زنده، کلاس های آموزشی و سناریو ها می باشد.

اما باید به ویژگی های مهم آن از قبیل باتری، اتصالات و ویژگی های ذخیره سازی آن توجه اساسی کرد.

یکی از فاکتورهای مهم خرید این دستگاه ها باتری های قابل تعویض یا قابل شارژ است که بتواند مدت زمان طولانی شارژ را نگه دارد.

اتصالات در این دستگاه نیز از موارد مهم به شمار می آید کافی بودن تعداد ورودی ها و خروجی ها که چندین کابل و دستگاه متفاوت بتوانند به آن متصل شوند.

دستگاه ضبط صدای قابل حمل

از نظر قیمت که عامل مهمی در خرید این دستگاه می باشد نیز باید توجه نمود که با توجه به کاربرد ها و عملکرد های سیستمی هر کدام قیمت ها متغیر خواهد شد.

قطعا هر چه کاربردها و عملکردهای بیشتری داشته باشند به طبع قیمت هم افزایش می یابد.

در نظر گرفتن تمامی این موارد می تواند کمک شایانی در انتخاب یک دستگاه ضبط صوت مناسب به ما کند.

دستگاه ضبط صدای دیجیتالی بسیار کوچک

دستگاه ضبط صدای دیجیتالی یک دستگاه بسیار کوچک است که ضبط صدا را به صورت مخفیانه انجام می دهد. از نظر جنس بدنه این دستگاه آلومینیومی بوده و خیلی سبک می باشد.

ضبط صدای دیجیتالی حافظه و ظرفیت باتری بالایی دارد و باتری این دستگاه ضبط صدا در کمتر از نیم ساعت شارژ می کند و ۱۳ ساعت به صورت مداوم ضبط صدا را انجام می دهد.

میکروفون قرارداده شده در دستگاه ضبط صدای دیجیتالی، دارای حساسیت زیادی است و کوچکترین صداهارا با کیفیت بالا و با شفافیت مناسب ضبط می کند.

چون این دستگاه از باتری قوی ای برخوردار می باشد دارای فرمت های بسیار فوق العاده ای است.

دستگاه ضبط صدای دیجیتالی بسیار کوچک

حافظه دستگاه ضبط صدای دیجیتالی بسیار کوچک

حافظه داخلی دستگاه ضبط صدا صوتی نزدیک به ۸ گیگابایت است.

در نتیجه دیگر لازم نیست نگران حجم اطلاعات و صداهای ذخیره شده باشید.

اگر زمان صدای ضبط شده بیشتر از مقدار حافظه داخلی بوده و دیگر حجم خالی برای ضبط بیشتر صدا وجود  نداشته باشد، با استفاده از قابلیتی که وجود دارد می توان صدا های ضبط شده را به سیستم های دیگر انتقال داده فضای بیشتری برای ضبط صدا ایجاد کنید.

انتقال صداها می تواند از طریق کابل یو اس بی انجام شود اینگونه یک نسخه دیگر از صدا را در موبایل یا کامپیوتر خواهید داشت.

دستگاه ضبط صدای دیجیتالی بسیار کوچک

به دلیل اینکه دستگاه ضبط صوتی که کوچک و قابل حمل باشد ابزار مهمی برای دانشجو ها و خبرنکاران می باشد.

این محصول برای این قشر بسیار کارآمد خواهد بود چرا که با استفاده از این روش دیگر نیازی به نوشتن و کاغذ و قلم ندارند.

چون این دستگاه اندازه کوچکی دارد و در هر مکان و فضایی قابل استفاده است بسیار مناسب شرایط است.

دستگاه ضبط صدا گیلار یکی از بهترین و سبک ترین دستگاه های ضبط صوت می باشد که در بازار موجود است.

دستگاه ضبط صدای دیجیتالی بسیار کوچک

در قسمت بالای این دستگاه سمت راست در کنار دکمه خاموش و روشن، پورت میکروفون و یو اس بی تعبیه شده است که با اتصال کابل آن به کامپیوتر می توان حجم بیشتری برای ضبط صدا در این رکوردر صدا فراهم کنید.

این دستگاه ضبط کننده صدای دیجیتالی در رنگ بندی های مختلف قابل دسترس است.

از آنجا که قیمت و هزینه یکی از عوامل مهم تهیه این دستگاه می باشد، لازم به ذکر است که دستگاه ضبط صدای دیجیتالی مخفی با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه در اختیار خریداران قرار گرفته است.

نحوه خرید این دستگاه کوچک از طریق سایت ها یا برنامه های خرید اینترنتی یا بازار امکان پذیر است.

ویژگی های ضبط کننده صدا

ویژگی های ضبط کننده صدا موضوعی است که در ادامه به آن می پردازیم.

 • اولین ویزگی یک ضبط کننده صدا کیفیت آن است. چگونگی ضبط و خروجی کیفیت آن نشان دهنده شفافیت آن است.

در بعضی از دستگاه های صوت که به صورت دیجیتال هستند شما قادرید با انتخاب یکی از دکمه های آن کیفیت صدا را کنترل کنید.

به عنوان مثال ضبط کننده هایی که سطح کیفی بالایی دارند می توانند صداهایی ضبط کنند که با صداهای ضبط شده در یک سالن رکوردر برابری کند.

ویژگی های ضبط کننده صدا

 • دومین ویژگی یک ضبط کننده حمل آسان و راحت آن است.

معمولا ضبط کننده های صدا در ابعاد و وزن ها و اشکال متفاوتی هستند.

انتخاب اندازه آنها با توجه به موارد استفاده ما می تواند مهم باشد.

 • سومین ویژگی یک ضبط کننده صدا فضای کافی یا حافظه دستگاه است.

مدت زمانی که ضبط صدا انجام می شود در واقع ظرفیت ذخیره سازی آن را نشان می دهند.

نوع فایل یا فرمت و همچنین کیفیت ضبط دو عامل مهم در فضای این دستگاه ها می باشد.

ویژگی های ضبط کننده صدا

 • چهارمین ویژگی یک ضبط کننده صدا سهولت در اشتراک گذاری پرونده هاست ما بیشتر اوقات باید صدای ضبط شده را به دستگاه ضبط یا کامپیوتر انتقال دهیم.

به علاوه دستگاه های مدرنی هم وجود دارند که با اسفاده از روش های جدیدی اشتراک و انتقال را انجام می دهند.

ویژگی های ضبط کننده صدا

سایر ویژگی ها

 • پنجمین ویژگی قابلیت ویرایش است. بیشتر دستگاه ها به صورت استاندارد قابلیت ویرایش رادارند، مانند ویرایش نشانه ها، بررسی و پخش.
 • ششمین ویژگی عمر باتری است. از مهم ترین مزایای خرید یک دستگاه ضبط صوت طول عمر باتری آن می باشد.

به همین منظور قابل توجه است که دستگاهی را انتخاب کنید که حداقل زمان حفظ باتری آن ۴۸ ساعت باشد.

نکته مهمی که وجود دارد این است که برخی از دستگاه ها باتری هایی دارند که قابلبت شارژ مجدد دارد در مقابل برخی هم باتری های ساده ای دارند.

یکی از راه های افزایش طول عمر باتری این دستگاه ها ضبط یا کیفیت پایین است.

ویژگی های ضبط کننده صدا

 • هفتمین ویژگی یک ضبط کننده فعال سازی صدا می باشد. این مورد یکی از ویژگی های جالب فوق العاده مناسب است.

در فعالسازی صدا ضبط کننده هنگام ضبط به طور خودکار ضبط را آغاز می کند و می تواند بعد از یک زمان سکوت ضبط را متوقف کند.

همه ضبط کننده های صوتی این قابلیت را ندارند بنابراین بررسی این دستورالعمل ها در لیست این دستگاه ضروری و مهم است.

هشتمین ویژگی زمان ضبط می باشد زمان ضبط باید به آرامی انجام شود زیرا هرچه کیفیت بالا باشد زمان ضبط کمتر است.

چگونه می توانیم با گوشی اندرویدی صدا ضبط کنیم؟

بدون شک افرادی وجود دارند که برای در جهت پیش رفتن کارهایشان، نیاز دارند اقدام به ضبط صدا دیگران یا خود کنند.

تعدادی از این افراد برای ضبط صدا مورد نظرشان دستگاه ضبط صدا تهیه می کنند. اگر شما یک دستگاه صدا داشته باشید به دلیل سبک و کوچک بودن ان می توانید همیشه آن را به همراه داشته باشید.

چگونه می توانیم با گوشی اندرویدی صدا ضبط کنیم؟

اما در این بین کسانی نیز هستند که ترجیح می دهند از تلفن همراه خود برای ضبط صدا استفاده کنند. در این مقاله درباره ضبط صدا و اینکه چگونه می توانیم با گوشی اندرویدی صدا ضبط کنیم؟ صحبت می شود. پس در ادامه با ما همراه باشید.

چگونه می توانیم با گوشی اندرویدی صدا ضبط کنیم؟

ضبط صدا در گوشی های اندرویدی بسیار آسان است. برای این که بتوانید یک ضبط صدا حرفه ای را با گوشی اندرویدی تجربه کنید شما نیاز به یک میکروفون یواس بی دارید.

بسیاری از افراد فکر می کنند این جمله به این معنی است که از هر میکروفونی می شود برای این کار استفاده کرد. شما به یک گوشی نیاز دارید که حتما یک درگاه یو اس بی آن گوشی از کابل او تی جی پشتیبانی کند.

چگونه می توانیم با گوشی اندرویدی صدا ضبط کنیم؟

شما برای این که بتوانید با این گوشی یک صدا خوب ضبط کنید. باید حتما یک نرم افزار نصب کنید. نرم افزار های بسیار زیادی در اپ استور موجو می باشند. این نرم افزار ها مخصوص ضبط صدا هستند. تعدادی از این نرم افزار ها به صورت رایگان در اختیار عموم قرار دارند. اما متاسفانه بعضی از نرم افزار های ضبط صدا پولی هستند.

اگر این نرم افزار های پولی را رایگان دانلود کنید. تعداد آگهی هایی که که در این نرم افزار وجود دارد سرسام آور خواهد بود.

چگونه می توانیم با گوشی اندرویدی صدا ضبط کنیم؟

هنگام ضبط صدا چه کارهایی الزامی است؟

هنگامی که شما تصمیمی می گیرید یک صدا مهم را ضبط کنید بسیار مهم می باشد که صدا های دیگری در این بین نباشد.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که نوتیفیکیشن های گوشی خود را حتما غیر فعال کنید. اگر گوشی شما بر روی حالت صدا باشد زمانی که در حال انجام ضبط صدا می باشید و گوشی شما تماس گرفته شود یا پیامی ارسال شود. قطعا آن صدای ضبط شده خراب شده است و دیگر به درد نخواهد خورد.

چگونه می توانیم با گوشی اندرویدی صدا ضبط کنیم؟

به محیط اطراف خود دقت داشته باشید. بدون شک در هر مکانی که صدا را ضبط کنید مقداری صدای اطراف و نویز ها خواهد داشت. در انتها شما می توانید با نرم افزار های مخصوص صدای اصلی را ادیت کنید.

مزایای ضبط کننده های صدا قابل حمل

امروزه با وجود گوشی های هوشمند در دسترس، ضبط صدا کار ساده ای به نظر می رسد. اما در بعضی مواقع ما نیازمند دستگاهی هستیم که بتوانیم از طریق آن صدایی با کیفیت تر و حرفه ای تر را ضبط کنیم. معمولا اولین چیزی که به ذهن ما خطور می کند، دستگاه ضبط صدایی است که قابل حمل است. همچنین دارای توانایی ضبط صدا با بهترین کیفیت در مکان ها و زمان های مختلف است.

مزایای ضبط کننده های صدا قابل حمل

دستگاه های ضبط صدا در واقع فقط برای ضبط موسیقی استفاده نمی شوند؛ بلکه با استفاده از این دستگاه می توان هر صدایی که قابل شنیدن باشد را ثبت و ضبط کرد. توسط این دستگاه می توان به سهولت به ضبط مصاحبه ها، مکالمات، اخبار، تمرینات، موسیقی و سایر موارد صوتی پرداخت.

نکته قابل توجه این است که عملکرد هر ضبط کننده صدا با توجه به مدل آن متفاوت بوده و یکی از دلایل تفاوت در قیمت آن ها، اختلاف بسیار کم در کیفیت صدا است.

مزایای ضبط کننده های صدا قابل حمل

مزایای ضبط کننده های صدا قابل حمل

در واقع این وسیله جایگزین مناسب برای دستگاه های بزرگ و غیر قابل حمل است. اگر موردی بخواهیم این موضوع را پوشش دهیم، مزایای ضبط کننده های صدا قابل حمل عبارت است از:

 • کیفیت صدا بالا
 • دارای حافظه ی بیشتر
 • دارای میکروفون (در بعضی از آنها)
 • دارای رابط کاری آسان
 • طراحی کاملا محکم با توجه به قیمت آن
 • وزن سبک
 • ضبط استریو استثنایی با مدت زمان ضبط بالا
 • دارای گزینه های ذخیره سازی

مزایای ضبط کننده های صدا قابل حمل

نکات مورد نیاز برای خرید یک ضبط صدا

ضبط صدا وسیله ای مناسب برای استفاده در محیط های مختلف مانند محل اجرای زنده، سناریو ها، کلاس های آموزشی و … می باشد. برای انتخاب این دستگاه کوچک و بسیار مفید، لازم است به به یکسری ویژگی ها توجه کنیم. در ادامه این ویژگی ها را شرح می دهیم.

 • باتری

یکی از مهم ترین فاکتور هایی که باید به آن توجه داشت باتری است. دستگاه ضبط صدایی مناسب تر است که باتری آن قابل تعویض و یا قابل شارژ باشد. به علاوه زمان زیادی شارژ را در خود نگه دارد.

 • ذخیره سازی

ویژگی مهم دیگر برای برای جستجوی یک دستگاه خوب، میزان ظرفیت ذخیره سازی است. هر چه این دستگاه ظرفیت بیشتری داشته باشد قطعا بهتر و مفید تر خواهد بود.

 • اتصالات

باید به مقدار کافی دارای ورودی ها و خروجی هایی باشد؛ به گونه ای که بتوان چند سیستم، دستگاه و یا کابل های مختلف را به آن وصل کرد.

مزایای ضبط کننده های صدا قابل حمل

voice activated voice recorder

مزایا دستگاه های ضبط صدا با قابلیت Voice Activated

مزایا دستگاه های ضبط صدا با قابلیت Voice Activated مبحثی است که در ادامه به آن می پردازیم.

یک دستگاه ضبط صدا با قابلیت Voice Activated، در واقع دستگاه ساده ای است که بسته به اینکه آیا صدای شنیداری در محیط اطراف وجود دارد یا خیز، ضبط کردن خودکار را شروع یا آن را متوقف می کند.

voice activated voice recorder

چرا این دستگاه مفید است؟

این نوع دستگاه ها به چند دلیل بسیار کاربردی و مفید هستند.

شرایطی را تصور کنید که در وسط یک کلاس درس هستید و استاد برای مدتی مکث می‌ کند تا چیزی بنویسد. یا شاید شما در حال مصاحبه با شخصی هستید که ناگهان از اتاق خارج می‌ شود تا یک تماس تلفنی را جواب دهد.

یک دستگاه ضبط صدا معمولی عمل ضبط را حتی در صورت نبود صدایی در محیط ادامه می دهد. اما دستگاه ضبط صدا با قابلیت Voice Activated د ر حالت آماده به کار قرار گرفته و با از سرگیری کلاس یا مصاحبه، مجدد شروع به ضبط صدا می کند.

این حالت به این معنی است که حافظه دستگاه ضبط صدا برای ضبط کردن سکوت موجود در محیط هدر نمی رود.

voice activated voice recorder

نبود دکمه و سوئیچی برای فعال کردن آن

موقعیت هایی که در مثال های بالا توضیح داده شده است غیر معمول نیست و ممکن برای همه ما پیش بیاید. شما به دلایل مختلفی مجبور به مکث یا متوقف کردن ضبط در طول جلسه خواهید بود.

حتی در صورتی که بخواهید با یک دستگاه ضبط صدا ساده از ضبط شدن صداهای بیهوده جلوگیری کنید، باید آن را به صورت دستی انجام دهید. اما در یک دستگاه ضبط صدا با قابلیت Voice Activated نیازی به فشردن هیچ دکمه اضافی به غیر دکمه روشن کردن دستگاه نیست. چرا که این دستگاه ها این کار را خودکار انجام می دهند.

voice activated voice recorder

نبود توقف و سکوت در صداهای ضبط شده

از آنجایی که یک دستگاه ضبط صدا با قابلیت Voice Activated وقتی محیط ساکت باشد به طور خودکار مکث می کند، صدایی که در آخر ضبط می شود طولانی نشده و وقفه های بیهوده در آن وجود نخواهند داشت.

عمر بهتر وبیشتر باتری

عملکرد مکث خودکار در دستگاه های ضبط کننده Voice Activated باعث افزایش عمر باتری می شود. زیرا زمانی که دستگاه صدایی را در محیط ضبط نمی کند، روی حالت استند بای (standby) قرار می گیرد. در نتیجه مصرف باتری کاهش می یابد و عمر عمر بیشتری می کند.

در صورت درک مزایا دستگاه های ضبط صدا با قابلیت Voice Activated و تمایل به خرید چنین دستگاهی، محصولات سایت ما را مشاهده کنید.

قابلیت های یک دستگاه ضبط صدا

قابلیت های یک دستگاه ضبط صدا مبحثی است که در ادامه به آن می پردازیم.

زمان زیادی است که دستگاه های ضبط صدا برای مواردی مثل ضبط جلسات کاری، ضبط سخنرانی در کلاس و یا حتی برای حفظ خاطرات شخصی جایگزین دستگاه های آنالوگ و نوارهای قدیمی شده‌اند.

قابلیت های دستگاه ضبط صدا

ضبط کننده های دیجیتالی عملکرد بسیار با کیفیتی را ارائه می دهند؛ در حالی که قابلیت ویرایش آسان تر و تقریبا ضبط ظرفیت نامحدود را نیز فراهم می آوره‌اند. به علاوه کارت های حافظه داخلی و کارت های توسعه (expansion cards) نیز جایگزین نوارهای قدیمی شده‌اند.

تولید کنندگان انواع مختلفی از دستگاه های ضبط صدا دیجیتال را متناسب با نیازهای مختلف تولید می کنند.

قابلیت های دستگاه ضبط صدا

قابلیت های یک دستگاه ضبط صدا

کسب و کارها و شرکت ‌های حقوقی اغلب به یک دستگاه ضبط صدا دیجیتال نیاز دارند تا مکالمات مهم را ضبط کنند. این دستگاه ها معمولاً شامل قابلیت ها و نرم افزار هایی مانند سیستم ‌های بایگانی و امکانات پخش پیشرفته هستند که به رونویسی کمک می‌ کنند. دستگاه‌ های ضبط صدا دیجیتال به منظور ضبط صدا یا حتی موسیقی زنده، از میکروفن و فیلترهای صوتی بسیار قوی برای بهینه ‌سازی کیفیت صدا دارند. خرید ضبط صدا های دیجیتالی کوچک معمولا کم هزینه می باشد، اما این دستگاه ها قابلیت های کمتری دارند. البته نباید قابلیت حمل راحت و سهولت استفاده از آنها را نادیده بگیریم.

قابلیت های دستگاه ضبط صدا

ضبط استریو

اغلب دستگاه‌ های ضبط صدا فقط صداهای واحد را ثبت می‌ کنند، اما برخی از مدل‌ ها صدا را با حالت استریو ضبط می ‌کنند. استریو برای ایجاد عمق بیشتر و بهبود کیفیت صدا از طریق دو یا چند کانال صدا استفاده می شود. علاوه بر این که این مدل دستگاه های ضبط صدا معمولا بزرگ‌تر و گران‌تر هستند، حافظه بیشتری را هم اشغال می کنند. به غیر از مواردی که برای اهداف تجاری و مهم نیاز به ضبط صدا دارید، استفاده از ضبط استریو معمولاً غیر ضروری است.

قابلیت های دستگاه ضبط صدا

طراحی ساده و ظریف

از آنجا که دستگاه های ضبط صدا دیجیتال به نوار کاست نیازی ندارند، این ضبط کننده ها می توانند بسیار کوچک باشند. این ضبط های صوتی می توانند به اندازه یک دستگاه فلش USB یا حتی یک خودکار کوچک و ظریف باشند. در بعضی طراحی ها دستگاه‌ های ضبطی که به شکل خودکار هستند، اغلب یک دوربین هم دارند که حرکت‌ های آن را محدود کرده و یک تصویر قابل اسکن برای به اشتراک گذاری نیز تولید می کنند. تنها عیب این دستگاه های کوچک، احتمال گم شدن آنهاست.

دستگاه ضبط صدا

معرفی بهترین دستگاه های ضبط صدا سال ۲۰۲۰

معرفی بهترین دستگاه های ضبط صدا سال ۲۰۲۰ به شما کمک می کند تا هنگام خرید یک دستگاه ضبط صدا، درباره دستگاه های محبوب این زمینه اطلاعات مفیدی داشته باشید.

دستگاه ضبط صدا

دستگاه ضبط صدا زوم مدل H2n

این دستگاه به عنوان یکی از تنها دستگاه های ضبط صوتی بوده که دارای ۵ میکروفون داخلی و چهار حالت ضبط مختلف می باشد. در نتیجه توانایی ضبط همه چیز از جمله یک کنسرت زنده، کلاس های درس، سخنرانی یا جلسات مختلف را دارا می باشد.

صدا های ضبط شده مستقیماً در کارت SD با حافظه قابل ارتقا تا ۳۲ گیگ ذخیره می شوند. ویژگی هایی مانند جمع و جور بودن، داشتن تیونر کرومیک و عملکرد این دستگاه را به حداکثر می رساند و بهترین نتیجه ممکن را به شما ارائه می دهد.

قابلیت های اضافی دیگری مانند ضبط خودکار و امکان بازیابی داده ها گزینه های بیشتری به دستگاه  ضبط صدا زوم مدل H2n اضافه می کند. علاوه بر این مدل زوم تنها دستگاه ضبط صدایی است که قابلیت ضبط صدا ۳۶۰ درجه و سازگاری با پلت فرم های واقعیت مجازی گوگل JUMP یا YouTube می باشد.

جک لاین برای عملکرد بهتر دستگاه قابلیت میکروفون خارجی را به آن اضافی می کند. به علاوه وزن ۱۳۰ گرم و اندازه  ۱٫۶۸x 2.66 x  ۴٫۵ اینچی باعث می شود این دستگاه محبوب به راحتی در جیب شما جا شود.

دستگاه ضبط صدا زوم مدل H2n

دستگاه ضبط صدا تسکام مدل DR-05

هنگام انتخاب ضبط صدا برای پخش موسیقی، یکی از اولویت های اصلی باید یافتن میکروفونی باشد که صدا را در عین حال واضح و با ظرافت پخش کند. دستگاه ضبط صدا تسکام مدل DR-05 دارای میکروفن های داخلی بوده و برای مخاطبان موسیقی بسیار ایده‌آل می باشد.

دستگاه ضبط صدا تسکام مدل DR-05

به علاوه این دستگاه مدل تسکام با ورودی میکروفون استریو ۳٫۵ میلی متر برای افزایش وانت صوتی در هنگام ضبط صدا، تفاوت زیادی با سایر دستگاه های ضبط صدا دارد. بلندگوهای داخلی قابلیت صدای SPD 125db را داشته و با ۲ گیگابایت حافظه پردازنده و البته قابل توسعه، فضای کافی برای ضبط ساعت ها موسیقی را برای شما فراهم می کند.  این دستگاه با داشتن دو باتری AA قابلیت ضبط صدا در حدود ۱۷ ساعت را دارد.

اگر احیانا قصد ضبط صدا در خارج از خانه را دارید، ممکن است این مدل مناسب نباشد. زیرا میکروفون آن به قدری حساس است که می تواند با یک وزش باد دچار مشکل شود.

دستگاه ضبط صدا

با معرفی بهترین دستگاه های ضبط صدا سال ۲۰۲۰ امیدواریم خرید قابل قبولی از سایت ما داشته باشید.